Numpty Physics

„A long time ago in a galaxy far, far away…” gry były tak małe, że mieściły się na dyskietce. Były przy tym tak grywalne, że zawartość owej dyskietki wystarczała na wiele dni, a nawet tygodni zabawy. Obecnie większość nowych, głośnych oferuje jedynie kilka, kilkanaście gigabajtów zajętego miejsca na dysku, „wybajerowaną” grafikę (o ile oczywiście Twój komputer ma wystarczającą ilość mocy przerobowych) i znikomą grywalność (tak wiem, są oczywiście wyjątki). Mógłbym tak marudzić jeszcze trochę, ale nie czas i miejsce na takie smuty.

Numpty Physics, to bardzo mała (w sensie objętości na dysku), ale za to niesamowicie „miodna” gierka. O co w niej chodzi? Mamy kulkę, mamy gwiazdkę. Kulka ma spotkać się z gwiazdką. Proste? Oczywiście, o ile wymyślimy i narysujemy (tak, narysujemy) coś co zmusi je, aby się spotkały. Plansze są różne, ich poziom trudności rośnie w miarę rozwiązywania kolejnych „zagadek”. Sporo frajdy dostarcza choćby to, że daną planszę można przejść na wiele różnych, momentami bardzo wymyślnych, sposobów. Nie muszę chyba dodawać, że gra wymaga choć „odrobinę” myślenia?

Jeśli komuś znudzą się standardowe poziomy, ze strony projektu można pobrać plansze przygotowane przez graczy lub też samemu pokusić się o stworzenie czegoś, do gry dołączony jest bowiem edytor plansz.

Gra dostępna jest na większość popularnych systemów operacyjnych, swoją wersję mam z getdeb.net (na stronie projektu są odnośniki do wersji dla poszczególnych systemów, bądź też źródła – gra na licencji GPL).

Filmików z gry zamieszczał nie będę z prostego powodu – szkoda psuć sobie zabawę, a ta jest na prawdę przednia. Pora wracać do zaba… ekhm… pracy. ^_^

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii free time i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s